poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Hrabia w Łańcucie

   Ostatni weekend wakacji kolejny raz obfitował w ciekawą rywalizację na biegowych trasach. W Łańcucie, 29 sierpnia obyła się trzecia edycja Biegów Hrabiego, a organizatorzy przygotowali dodatkową trasę, dzięki czemu uczestnicy mieli do wyboru cztery dystanse. Tegoroczna edycja to nowe, znacznie bardziej terenowe trasy, a o dodatkową trudność oraz atrakcje zadbała aura pogodowa i biegacze nie mogli narzekać na brak błota.

 Nasi reprezentanci wystartowali na dwóch dystansach. Z trasą podczas Harców Hrabianki (20+ km) zmierzył się Adam Zamorski, który z czasem 1:59:28 zajął 24. miejsce open. Drugi bieg – Galop Hrabiny (30+ km) zgromadził na starcie blisko pięćdziesięciu zawodników, w tym dwóch naszych kolegów. Najszybciej trasę blisko 36 km pokonał Krzysiek Makarski, który z czasem 3:20:57 uplasował się na 11. miejscu open i 2-gim w swojej kategorii wiekowej. Drugi z naszych zawodników Boguś Socha zameldował się na mecie z czasem 4:38:55.

   Z Łańcuta przenosimy się za granicę, a konkretnie do Budapesztu nazywanego Perłą Dunaju gdzie na starcie największego półmaratonu w Europie Środkowej stanął nasz specjalista od tego dystansu Kamil Motyka. Mowa oczywiście o 36th Wizz Air Budapest Half Marathon podczas którego na zawodników czekała szybka trasa poprowadzona wśród wielu zabytkowych części tego pięknego miasta. Kamil w międzynarodowej stawce poradził sobie znakomicie finiszując na 39. miejscu open ustanawiając swój rekord życiowy w półmaratonie (1:22:48) co dało mu również 6. miejsce w kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom, a niebawem następne relacje, ponieważ przed nami wrzesień i całe mnóstwo interesujących biegów.