czwartek, 20 czerwca
Aktualności

Koniczynka i Monter

   Bieg Czterolistnej Koniczynki odbył się po raz ósmy w Muninie gromadząc w sobotnie popołudnie 23 lipca duże grono biegaczy, którzy całymi rodzinami aktywnie wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. W tym roku hasłem biegu były słowa piosenki Czesława Niemena ,,Dziwny jest ten świat…’’, a symbolem gołąbek jako manifestacja chęci życia w pokoju.

 Rywalizację rozpoczęły biegi dziecięce na 700 m oraz bieg nastolatka, a jako kolejni na starcie stanęli uczestnicy biegu głównego na 5 km oraz Nordic Walking. Tradycyjnie jak co roku biegacze zmagali się oprócz pofałdowanej trasy także z typowo lipcową temperaturą która jest niezwykle selektywna. Czterolistna Koniczynka to jeden z naszych biegów, który współorganizujemy więc oprócz samej rywalizacji to także sporo pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie imprezy. Wielkie dzięki dla całej ekipy.
  Najszybciej z Sokołów trasę piątki zalicza Kamil Motyka z czasem 18:16 zajmując trzecie miejsce OPEN, piętnaście sekund za nim finiszuje Arek Janicki (18:31) co daje mu szóste miejsce open i trzecie w swojej kategorii wiekowej. Na kolejnych miejscach finiszują: Marcin Wołosz (20:21), Paweł Jakuszewski (20:56), Adam Zamorski (24:26), Adam Osiński (26:31), Agnieszka Lechman (29:14), Boguś Socha (29:30) i Paweł Wojciechowski (36:49). Dodatkowo nasza drużyna w składzie: Agnieszka Lechman, Kamil Motyka i Arek Janicki zajmuje drugie miejsce w kategorii Grup Biegowych.

   Ostatni weekend lipca to doskonała możliwość połączenia ważnych wydarzeń historycznych z bieganiem i uczczenia na sportowo pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. W sobotę 30 lipca o godz. 17:00 odbył się piąty Bieg Montera pamięci generała Antoniego Chruściela ps. „Monter” jednego z dowódców Powstania Warszawskiego. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: 10 km oraz tradycyjnie półmaratonu ze startem spod szkoły podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.
   Jak co roku nie mogło nas zabraknąć i meldujemy się na starcie czteroosobową ekipą. Na dyszkę ruszają Marcin Wołosz i Grzesiek Tarnowski. Obydwaj finiszują w czołówce, Marcin z czasem 40:26 zajmuje 3-miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 2-gie w kategorii służb mundurowych,  Grzesiek melduje się z czasem 43:51 jako szósty w kategorii. Na dystansie półmaratońskim niezawodny Kamil Motyka finiszuje ze świetnym czasem 01:26:01 jako siódmy open i 2-gi w swojej kategorii,  nasz drugi reprezentant Adam Zamorski uzyskuje czas 02:11:55.

   Promocja wiedzy historycznej poprzez sport to inicjatywa godna naśladowania i doskonały sposób przekazania tej wiedzy następnym pokoleniom. Gratulujemy naszym Sokołom. Do zobaczenia na kolejnych biegach..