piątek, 21 czerwca
Aktualności

Kwietniowe co nieco …

   Bieganie na orientację to doskonała okazja na urozmaicenie tradycyjnego biegania, a zasada z pozoru jest dość prosta, należy jak najszybciej przebiec trasę odwiedzając wyznaczone punkty kontrolne. Jako pomoce „naukowe” służą obowiązkowo kompas i mapa, ale to sami wybieramy najbardziej optymalny wariant pokonywania trasy.

   W sobotę 15 kwietnia br. nasz etatowy biegacz w tej specjalizacji Mariusz Motyka wziął udział w Pucharze Podkarpacia w Biegach na Orientację w Tryńczy. Mariusz w swojej kategorii wiekowej zajął piąte miejsce zaliczając w czasie 47 min. 19 sek. – 7 spośród 14 punktów kontrolnych.

   Następnego dnia w niedzielę 16 kwietnia przenosimy się do stolicy Wielkopolski na 15. Poznań Półmaraton jeden z największych w Polsce. W Poznaniu wystartował nasz „etatowy” półmaratończyk Marcin Wołosz, który przebył drugi z półmaratonów w drodze do Korony Półmaratonów Polskich. Marcin nie tylko zaznaczył swoją obecność i ubrał poznańskie koziołki w naszą czapkę klubową, ale przede wszystkim ustanowił swój rekord życiowy (drugi raz w przeciągu 3 tygodni). Teraz wynosi on 01:26:36 i czujemy, że nie długo znów będzie poprawiony. Organizatorzy zaproponowali biegaczom ciekawą inicjatywę na rzecz ochrony środowiska wręczając startującym kwitnące numery startowe. Oprócz tradycyjnego numeru biegacze otrzymali w swoich pakietach eko numery wykonane z biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona.

   Tydzień później 23 kwietnia jesteśmy na nowej imprezie biegowej w okolicy, mowa o I Biegu Wielkoockim i Nordic Walking. Organizatorzy przygotowali 10-cio kilometrową trasę
poprowadzoną ulicami Wielkich Oczu oraz częściowo ścieżkami leśnymi. Będący ostatnio „w gazie” Marcin Wołosz finiszuje ze świetnym czasem 00:40:05 na 3. miejscu open, zaś Andrzej Trzonek melduje się na macie z czasem 00:50:44.

W tym samym czasie w Pruchniku podczas XXXI Biegu o Memoriał bł. ks. Markiewicza znakomicie zaprezentowała się nasza koleżanka Karolina Kucza, która na dystansie 10 km zajęła 2-gie miejsce open wśród kobiet. Pruchnicki memoriał rozgrywany od ponad 30 lat gromadzi na kilku dystansach zarówno dorosłych jak i dzieci oraz młodzież.

Gratulujemy naszym Sokołom, a przed nami bogaty, majowy kalendarz biegowy. Będzie się działo!