czwartek, 20 czerwca
Aktualności

Półmaraton Rzeszowski

   Po raz piętnasty Stolica Podkarpacia gościła biegaczy, którzy rywalizowali na klasycznym dystansie półmaratonu. Rzeszowski Półmaraton to tradycyjnie pierwsze sprawdzenie biegowej formy przez wiosennym sezonem. W niedzielny poranek 10 kwietnia prawie ośmiuset biegaczy ruszyło z Rynku na trasę poprowadzoną ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. 

  W rywalizacji indywidualnej na dystansie półmaratońskim świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy, uzyskując bardzo dobre rezultaty. Najszybciej z Sokołów finiszuje na rzeszowskim Rynku Arkadiusz Janicki z czasem 1:19:55 zajmując 20-te miejsce open i 3-cie w swojej kategorii wiekowej, następny z czasem 1:25:01 melduje się Kamil Motyka a niedługo po nim nasz nowy klubowy kolega Mateusz Mikus z czasem 1:37:00. Równolegle rozgrano również po raz siódmy rywalizację sztafet półmaratońskich, podczas której dystans podzielono na cztery odcinki: ok. 6 km, 5 km, 5 km, 5 km.

   Przypomnijmy, że półmaraton po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią i ograniczeniami rozegrano w klasycznej formule ze wspólnym startem całej stawki biegaczy. Organizatorem Półmaratonu Rzeszowskiego jest stowarzyszenie Rzeszów Biega.  Biegacze przed startem zaprezentowali specjalny baner „Solidarni z Ukrainą”, a  część każdej opłaty startowej zostanie przekazana na pomoc walczącej Ukrainie.

   Serdecznie gratulujemy naszym Sokołom i do zobaczenia na kolejnych zawodach.