poniedziałek, 29 kwietnia
Aktualności

Moc czerwca

Końcówka czerwca również nie zwalnia, a my jesteśmy już naprawdę na wysokich obrotach. Po miłych wspomnieniach z Galicya Trail 2023 ruszyliśmy na okoliczne biegi, ale nie tylko..

Zaczynamy 18 czerwca, od VII Birczańskiego Biegu po Zdrowie gdzie na dystansie 5 km reprezentował nas Andrzej Trzonek, który z czasem 22:01 zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Tydzień później w sobotę 24 czerwca wzięliśmy udział po sąsiedzku w siódmej edycji Biegu Ulicznego Zarzecze na 5 gdzie nasza mocna czwórka Sokołów zgarnęła trzy punktowane miejsca na podium w kategoriach wiekowych. Najszybciej finiszował Kamil Motyka, który z czasem 00:19:26 wygrał swoją kategorię, zaś Andrzej Trzonek z czasem 00:23:05 po raz drugi zameldował się na trzecim miejscu podium, trzeci Sokół Adam Zamorski uzyskał czas 00:25:42. Wśród kobiet po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Karolina Kucza, która z czasem 00:23:58 zajęła trzecie miejsce open wygrywając równocześnie kategorię najszybsza mieszkanka Gminy Zarzecze.

Następnego dnia znów „po sąsiedzku” wybraliśmy się na 2. Kańczucką Dychę w której w tym roku wzięło udział blisko 80 biegaczy. Na klasycznym dystansie najszybciej z ekipy finiszował Wacek Mucha, który z czasem 00:41:56 zajął 2-gie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a jako 17-ty zawody ukończył Mateusz Mikus z czasem 00:46:21.

Z lokalnych biegów przenosimy się 18 czerwca na wymagającą i topową imprezę z kategorii biegów górskich. Mowa oczywiście o Tatrzańskim Festiwalu Biegowym Tatra Fest Bieg gdzie spośród trzech dystansów nasi koledzy wybrali rywalizację na 24 km trasie Tatra Race Run z sumą przewyższeń ok. 1700 m. Pierwszy z naszej dwójki finiszował, poczynający sobie coraz pewniej w takich klimatach Paweł Kmiecik z czasem 03:33:17, a 3 minuty za nim na metę wbiegł nasz stary weteran biegów górskich Jacek Jackowski (03:36:10).

Jak widzicie czerwiec kończymy bardzo udanie i teraz ruszamy na typowo wakacyjne rywalizacje, na których na pewno nie zabraknie emocji.