czwartek, 20 czerwca
Aktualności

Sokoły na fali !

   Karuzela biegowa rozpędziła się na dobre, za nami następne dwa tygodnie weekendowych startów. Pomimo zmieniającej się dynamicznie sytuacji związanej z covid-19 kolejne zawody odbywają się zgodnie z harmonogramem, a biegacze respektują ogłoszony reżim sanitarny.

   Pierwszych wielkich emocji dostarczył nam nasz specjalista od biegów ultra Marcin Kruba, który w nocy z 2 na 3 października ruszył na trasę „100-tki” kultowego Biegu 7 Dolin rozgrywanego podczas 11 Festiwalu Biegowego w Krynicy. Trasa poprowadzona po malowniczych miejscach Beskidu Sądeckiego należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Dla Marcina to najważniejszy start w tym roku do którego przygotowywał się od wielu miesięcy, to również jego debiut na tak długim dystansie ultramaratońskim. Marcin po wielu godzinach walki dociera na metę ze świetnym czasem 10:54:59 zajmując bardzo wysokie 11 miejsce w klasyfikacji open.

   Z Beskidu przenosimy się na piękne Roztocze gdzie w tym samym czasie odbyła się inna coraz bardziej znana impreza dla biegaczy terenowych. Mowa oczywiście o UltraRoztoczu, gdzie organizatorzy przygotowali kilka biegów na różnych dystansach. Tutaj także mieliśmy swojego przedstawiciela – Adama Zamorskiego, który wystartował na dystansie ok. 30 km uzyskując bardzo dobry czas 03:13:46.

   Kolejne zawody podczas tego weekendu to niedzielny (4.10) Bieg uliczny 10-ka po Ziemi Biłgorajskiej podczas, którego nasz kolega Adam Osiński, dokonał rzeczy niebywałej rozprawiając się z magiczną barierą 40 minut na 10 km. Przypomnijmy uzyskany przez Adama świetny czas 39:55 jest oczywiście jego życiówką, która pozwoliła mu na zajęcie 2-go miejsca w swojej kategorii wiekowej.

  Bieżący weekend to znów klimaty trailowe i VIII ultraMaraton Bieszczadzki, gdzie swoich sił na najkrótszym dystansie ok. 14 km spróbowali nasi specjaliści od szybkich terenowych wyścigów: Kamil Motyka i Krzysztof Makarski. Kamil z niełatwą trasą rozprawił się w czasie 01:23:02 zajmując wysokie szóste miejsce open i wygrywając swoją kategorię wiekową, natomiast Krzychu z czasem 01:30:56 finiszuje jako 12-ty open i trzeci w swojej kategorii wiekowej.

  Serdecznie gratulujemy Sokołom. Dzięki systematycznym treningom forma naszych zawodników jest coraz wyższa, a niebawem już za kilka tygodni, 22 listopada bardzo ważny start na lokalnych ścieżkach podczas Galicya Trail.

Zapraszamy !!!