piątek, 19 kwietnia
Aktualności

Wrzesień run

   To był bardzo mocny weekend i ostatnie starty kontrolne przed maratonem w Koszycach. Tradycyjnie czerwone koszulki Sokołów były widoczne na lokalnej arenie biegowej. Zaczynamy 16 września w Tomaszowie Lubelskim gdzie w całym regionie obchodzono 84 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Od 12 lat obok uroczystości upamiętniających to wydarzenie, odbywa się także Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939. To tradycyjnie rodzinne tereny naszego kolegi Wojtka Zięby, dla którego tegoroczna edycja była już  6-tą, a uzyskany czas 01:55:46 pozwolił mu zająć 30 miejsce i poprawić swój rekord na tej trasie.

  W niedzielę 17 września przenosimy do Przemyśla na jedną z największych imprez biegowych Podkarpacia, mowa oczywiście o 11 edycji Przemyskiego Biegu Ulicznego – Przemyska Dycha. Na starcie stanęło ponad 500 biegaczy z całej Polski, w tym nasza pięcioosobowa reprezentacja. Najszybciej z Sokołów finiszuje Wacek Mucha, który z czasem 00:41:01 zajmuje 7-me miejsce w swojej kategorii. Kolejne Sokoły mijają linię mety z czasami: Arkadiusz Janicki (00:41:45), Dominik Kindlik (00:44:14), Mateusz Mikus (00:45:49) oraz Adam Zamorski (00:52:22). W tym roku zawodnicy pobiegli na nowej atestowanej trasie, która okazało się mocno „zakręcona” i wymagająca.     

  W tym samym czasie na drugim końcu Polski, nasz pretendent do Korony Półmaratonów Marcin Wołosz dołożył kolejną „cegiełkę” do swojego trofeum. Marcin wystartował w 46. Biegu Lechitów w Gnieźnie, który jest najstarszym półmaratonem w Polsce, rozgrywanym nieprzerwanie od 1978r., a impreza wyróżnia się wzorową organizacją i świetną atmosferą. Na wymagającej trasie z Ostrowa Lednickiego do Gniezna nasz kolega finiszuje z czasem 01:28:40 zajmując 43 miejsce wśród 1831 uczestników.

   Nie zawsze sportowa rywalizacja jest najważniejsza i są sytuacje kiedy poprzez bieg możemy pomóc potrzebującej osobie. W niedzielę o godz. 14:00 w pobliskiej Łapajówce byliśmy jednym ze współorganizatorów Charytatywnego Rajdu dla Waldka połączonego ze zbiórką na jego leczenie i rehabilitację. Przypomnijmy, Waldemar Jakubik w dniu 16.03.2023r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. W wyniku upadku doznał urazu głowy, w trybie pilnym miał usuwanego krwiaka z głowy. Od dnia wypadku nieustannie walczy o życie i zdrowie. Wydarzeniu przyświecało hasło: ”Pomaganie zmienia świat na lepsze, a podczas akcji udało się zebrać łącznie 2170 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie.