poniedziałek, 15 kwietnia
Aktualności

Wstajemy z zimowego snu

   Sezon biegowy budzi się do życia, a my razem z nim wstajemy z zimowego snu. Doniesienia zaczynamy od weekendu 16-18 lutego kiedy sporo się zadziało na biegowych ścieżkach i nasze Sokoły świetnie poradziły sobie na wymagających ścieżkach przemyskiego parku, który do łatwych nie należy.  
 
   Zaczynamy od 16 lutego kiedy to w Przemyślu odbyły się biegi przełajowe Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) na dystansach 3 i 8 km. Na krótszym dystansie reprezentował nas nasz nowy kolega Paweł Chwasta zaś na 8 km czteroosobowa ekipa: Wacek Mucha – zwycięzca, Radek Dyszkiewiczdrugi na mecie, Marcin Wołosz trzeci oraz Artur Kawa. Dzień później Panowie rywalizowali w sztafetach.
   
   W niedzielę 18 lutego biegaliśmy na bardzo wymagającej, górskiej trasie VII Zimowej Karpackiej Piątki. Tradycyjnie na zawodników czekała mordercza „wspinaczka” alejkami Parku Zimowego w Przemyślu i ostry zbieg w kierunku mety zlokalizowanej na płycie Rynku. Najszybciej z naszych Sokołów finiszuje na 16 miejscu open Wacek Mucha (22:46) zajmując 3 miejsce w kategorii M40, niespełna minutę po nim na metę wbiega Marcin Wołosz (23:41), a za nim Mateusz Mikus (24:50). Za Panami finiszują nasze Panie: Karolina Kucza (25:52), która mija metę jako 3-cia kobieta open oraz Wioletta Szablan (28:38). Stawkę naszych biegaczy uzupełniają Andrzej Trzonek (31:53) i Paweł Wojciechowski (45:26). Zawody ukończyło 258 biegaczy.

   Warto podkreślić, że Wacek Mucha zdobył też 10 miejsce w Przemyskiej Lidze Biegowej 2023. Dodajmy, że jest to klasyfikacja łączna wszystkich biegów organizowanych przez Przemyski Klub Biegacza w danym roku, stąd bardzo ważna była systematyczność i utrzymanie formy na wysokim poziomie przez cały rok. Gratulujemy.
 
 Ten sam człowiek – chyba najbardziej zarobiony biegowo z nas wszystkich w dniach 22-25 lutego wziął udział w Mistrzostwach DWOT w Wieloboju Żołnierskim w Toruniu. Składał się on z 4 konkurencji: wspinaczki po linie, brzuszkach, sprintach 15x15m oraz biegu na 1000 metrów. Indywidualnie Wacek zajął 23 miejsce i dołożył cegiełkę do wyniku 20 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej Przemyśl, która zajęła 14 miejsce.
 
   Relację kończymy niedzielnym wypadem naszych Panów „P” do Wiązownej na Mazowszu. Odbył się tam 44. Półmaraton Wiązowski, w którym wzięło udział przeszło 3,5 tysiąca biegaczy, a wśród nich wspomniani Paweł Kmiecik, który przekroczył metę na 416 miejscu z czasem 1:32:26 oraz Przemek Paszko, finiszujący z czasem 1:44:44.
 
   Po ilości startów widać, że poczuliśmy biegową wiosnę. Trzymajcie kciuki, a my będziemy dawać z siebie wszystko. Do zobaczenia na biegowych trasach.