piątek, 21 czerwca
Aktualności

Koniczynka i Duch

   W ostatni weekend znów wiele się działo na biegowych trasach i to tym razem także na naszym podwórku. Główny punkt weekendu to siódma edycja Biegu Czterolistnej Koniczynki, zawodów który na stale wpisały się biegowy kalendarz naszego miasta. Bieg rozegrano tradycyjnie na Muninie na pięciokilometrowej pętli zaś program imprezy wzbogaciły dodatkowo niezwykle popularne Biegi Dziecięce dla Europy, marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, animacje dla dzieci , wspólna taneczna rozgrzewka „jeruzalema challenge” oraz wieczorne kino plenerowe.

   Bieg główny to zacięta rywalizacja na wymagającej pofałdowanej trasie, a uzyskane przez zawodników wyniki są imponujące, zwycięzca Patryk Marszałek wygrywa zdecydowanie ze świetnym wynikiem 15:23. Najszybciej z naszej Grupy finiszuje na 4. miejscu będący w doskonałej dyspozycji Michał Naspiński z czasem 17:49 (rekord życiowy) wygrywając swoją kategorię wiekową. Na ósmym miejscu na metę wbiega Arek

Janicki, który z czasem 18:20 zajmuje drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zaś Marcin Wołosz z czasem 19:27 ustanawia swój rekord życiowy na dystansie 5 km. Pozostałe czasy naszych Sokołów: https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-bieg-1.pdf

W klasyfikacji drużynowej nasza Grupa zajmuje drugie miejsce na podium.

   Drugą imprezą gdzie mieliśmy swoich przedstawicieli, którzy mówiąc krótko zdominowali zawody był Festiwal Duch Pogórza 2021 gdzie na kilku dystansach biegacze rywalizowali na dzikich trasach terenowych Pogórza Przemysko Dynowskiego. Każdy kto chociaż raz spróbował rywalizacji na którymkolwiek z dystansów doskonale wie jak bardzo wymagający jest to teren i nikogo nie dziwi przedzieranie się przez zarośla, rowy z wodą czy pozostałości po wycince drzew. Festiwal rozpoczął w piątkową noc 23.07/24.07 Nocny Duch na dystansie ok. 34 km gdzie do rywalizacji przystąpili nasi koledzy Kamil i Krzysiek. Nocną trasę rozświetlaną jedynie światłem latarki czołowej najszybciej pokonał będący ostatnio w bardzo wysokiej formie Kamil Motyka wygrywając z dużą przewagą i uzyskując czas 4:35:35, Krzysiek finiszował na miejscu piątym z czasem 4:48:49. W niedzielny poranek 25.07 rozegrano ostatnią konkurencję Festiwalu, bieg na 10 km pod nazwą Boginka gdzie „rządził” Marcin Wołosz pewnie wygrywając zawody z czasem 54:27.

   W naszej Grupie mamy także zawodników, którzy potrafią połączyć trzy dyscypliny i rywalizują w triathlonie. Na dystansie SPRINT podczas Triathlonu Radłów nasz kolega Paweł Kmiecik zajął 41 miejsce open z czasem 1:14:54.

   Podsumowując był to bardzo udany weekend, wszystkim startującym serdecznie gratulujemy. Czy będzie teraz trochę luzu..? Raczej nie, przed nami kolejny weekend i karuzela biegowa kręci się dalej