wtorek, 16 lipca
Aktualności

Koniec wakacji

   Końcówka wakacji to przede wszystkim przygotowania do jesiennego sezonu biegowego, który zapowiada się bardzo ciekawie, głównie ze względu na planowany nasz udział w KOŠICE PEACE MARATHON już 1 października. W międzyczasie jednak sporo się dzieje, a relację zaczynamy od Bieszczadzkiej Imprezy na Orientację (BInO), którą rozegrano 20 sierpnia w Mucznym z udziałem naszego specjalisty Mariusza Motyki.

  Tydzień później akcentujemy nasz skromny udział podczas 8. Łańcuckiej Piątki rozegranej 26 sierpnia na dwóch pętlach łańcuckiego parku. Nasz jedyny reprezentant Radek Daszkiewicz finiszuje ze świetnym czasem 17 min. 56 sek. zajmując 18 miejsce open i 6-te w swojej kategorii wiekowej.

   Początek września i pierwsza sobota to tradycyjnie Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Kolejny rok biegacze z zaprzyjaźnionych Grup Biegowych pokonują trasę do Sanktuarium biegowo, a w tym roku było to 30 km. Z naszej ekipy na pielgrzymi szlak wyruszyli Michał Naspiński, Bogusław Socha, Paweł Jakuszewski, Andrzej Trzonek, Adam Zamorski.

 Na tym samym weekendzie przenosimy na jedną z kultowych i największych imprez triathlonowych w Polsce, mowa o XXII edycji Castle Triathlon Malbork gdzie rozegrano rywalizację na dystansach: 1/8; ¼; ½ i pełnego Iron Man`a. Nasz najlepszy triathlonista Radek Dyszkiewicz bardzo mocno powalczył tym razem na dystansie ½ IM zajmując z czasem 04:41:35 2-gie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przypomnijmy połówka IM to 1900m pływania, 90 km jazdy na rowerze i bieg na dystansie 21,075 km czyli klasyczny półmaraton. Gratulujemy Radkowi świetnego wyniku.