wtorek, 16 lipca
Aktualności

Lato, lato ….

   Lato w pełni i choć wysoka temperatura to dla biegaczy realne wyzwanie to sezon biegowy nie zwalnia nawet na chwilę. Oczywiście ekspozycja na słońce znacząco obniża komfort aktywności, ale zachowując rozsądne tempo zgodne z rytmem własnego ciała i dbając o odpowiednie nawodnienie możemy śmiało rywalizować na biegowych trasach.

  W regionie jak zawsze sporo się dzieje i doniesienia rozpoczynamy od IX Biegu Sitarskiego gdzie 18 czerwca biegacze rywalizowali na trzech krosowych dystansach od 5 km, poprzez 10 km po półmaraton poprowadzonych po leśnych terenach przylegających do biłgorajskiego Zalewu Bojary. Właśnie na najdłuższym dystansie wystartował nasz klubowy kolega Wojtek Zięba kończąc zawody z czasem 02:23:17 wzbogacając się o słynne sitko.

   Z Biłgoraja przenosimy się na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton jeden z największych biegów w Polsce gdzie na starcie stanęło prawie osiem tysięcy osób. Bieg został reaktywowany po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, a biegacze musieli zmierzyć się z bardzo wysoką temperaturą i wilgotnością. W tych trudnych warunkach nasz kolega Kamil Motyka uzyskuje bardzo cenny wynik 01:28:46.
   Wracamy na Podkarpacie, a dokładnie na drugą edycję kameralnego biegu w miejscowości Ulucz – EkoBieg w Dolinie Sanu. Biegacze zmierzyli się z trasą poprowadzoną wzdłuż Sanu, a na ostatnim odcinku z selektywnym zdobywaniem stromego wzgórza Dębnik. Nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z niełatwą trasą a jako szósty open na mecie finiszował Marcin Wołosz z czasem 01:13:53 co pozwoliło mu wygrać swoją kategorię wiekową. Drugi na zawodnik Andrzej Trzonek melduje się z czasem 01:26:14 zajmując drugie miejsce w swojej kategorii.

  Tydzień później 25 czerwca w sobotni poranek przenosimy się do Dynowa na terenowe UltraPrzesilenie 2022, gdzie na biegaczy czekały piękne trailowe trasy i do wyboru cztery dystanse: +15; 30; 50 i 70 km. Trasy poprowadzone po terenach Pogórza Dynowskiego i Doliny Sanu pozwalają nieźle się zmęczyć. Na dystansie 30 km o wdzięcznej nazwie Świętojanka świetnie poradziła sobie nasza koleżanka Marta Jop, która z czasem 04:20:35 zajęła czwarte miejsce wśród kobiet.

   Tego samego dnia w Kańczudze odbyła się premiera pierwszej edycji Kańczuckiej Dychy gromadząc na starcie ponad siedemdziesiąt osób. Nasz jedyny reprezentant Andrzej Trzonek z czasem 00:51:38 zajmuje czwarte miejsce w swojej kategorii. Bieg odbył się w ramach weekendowych dni Kańczugi.

  To był bardzo bogaty biegowo weekend, a kolejne zawody odbyły w sobotni wieczór podczas 2. Biegu Nocnego 2022 – Jezioro Tarnobrzeskie. Bieg zorganizowany przez MOSiR Tarnobrzeg wystartował o godzinie 22:00 na 11-to kilometrowej trasie wokół jeziora Tarnobrzeskiego. Z dobrej strony zaprezentował się nasz kolega Paweł Jakuszewski finiszując z czasem 00:47:42 zajmując 6. miejsce w swojej kategorii.

  Serdecznie gratulujemy naszym klubowiczom i życzymy dalszych sukcesów. Tymczasem lipiec zapowiada się także bogato i gorąco…