poniedziałek, 29 kwietnia
Aktualności

Przemyskie ściganie !

Wrzesień to następny miesiąc pełen ciekawych zawodów, a głównym aktem ubiegłego weekendu było największe wydarzenie biegowe w okolicy. W niedzielę 19 września o godzinie 11:00 biegacze wyruszyli na trasę IX Przemyskiej Dychy, a na starcie zameldowało się i „zmokło” ośmioro naszych reprezentantów osiągając przy tym świetne wyniki.

Fantastyczne 9. miejsce open wywalczył Arkadiusz Janicki z czasem 36:49, co dało również 3. miejsce w kategorii M40 i 2. miejsce w kategorii strażaków. Półtorej minuty za Arkiem przybiegła mocna czerwona ekipa w składzie: Michał Naspiński , Kamil Motyka i Wacek Mucha ( nowy zawodnik Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół ). Cała trójka ukończyła bieg odpowiednio na miejscach 16., 17. i 18. z czasami 38:12, 38:14 i 38:17. Michał stanął na 3. stopniu podium w kategorii M20, Kamil przebiegł ten bieg treningowo w przygotowaniu do Silesia Marathon, zaś Wacek miał w nogach sobotni 5. Bieg po pasie startowym mieleckiego lotniska , na którym zajął świetne 5. miejsce open i 2. w kategorii M30. Na 85. miejscu Przemyską Dychę ukończył Krzysztof Makarski z wynikiem 44:09 w ramach przygotowań do Ultraroztocze, 91. był Andrzej Trzonek z czasem 44:22, 143. na mecie zameldował się Józek Zając zatrzymując stoper z czasem 46:41, zaś 347. na metę przybiegł Bogusław Socha uzyskując wynik 57:07. Bieg ukończyło niemalże 500 osób, a  za rok już 10. jubileuszowa edycja, na której z pewnością się zobaczymy.

Nie sposób pominąć zeszłotygodniowego startu Kamila Motyki, który reprezentował nasze barwy podczas półmaratonu w ramach Ostrava City Marathon 12. września Kamil zajął fantastyczne 10. miejsce z czasem netto 1:26:04. Dzień wcześniej Andrzej Trzonek startował w II Rodzinnym Biegu św. Maksymiliana w Sanoku na 10 kilometrów zajmując 11. miejsce OPEN i 2. w kategorii M50 z czasem 51:06.

Gratulujemy wspaniałych wyników i z niecierpliwością czekamy na starty Sokołów podczas Jarosławskiego Święta Biegowego, które już w przyszłą niedzielę 26 września. Do zobaczenia w Jarosław – Miasto Olśnień…